Bol u grudima

Sakiiiii

Postovani,
Izvinite sto Vam se ponovo obracam zbog slicne teme. 3 meseca sam pila tablete za kontracepciju, prestala sam, nisam popila 2 tablete i 4 placebo i nakon dva dana od prestanka 23.oktobra sam dobila menstruaciju, imala sam zasticen odnos nakon koga sam iz paranoje popila escapelle 30og oktobra, 3. novebra pocele su da me bole grudi i evo do danas nisu prestale samo se bol pojacavao. Inace mi je svaki odnos zasticen kondomom i nije se do sad desilo da on spadne ili pukne. Da li ove natecene i bolne grudi mogu biti uzrokovane trudnocom? Da li je moguce da su mi se hormoni poremetili zbog tableta i da me zato bole?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini način da se sa 100% sigurnošću utvrdi o čemu se radi je test na trudnoću.

Sakiiiii

Hvala Vam, a da li Vi sumnjate na trudncou?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom, mala je šansa za trudnoću, ali to se ne može sigurno znati.

Sakiiiii

Hvala Vam, uradila sam test iz krvi 10. novembra rezultati su bili <0,100. Odnose sam imala 21. oktobra, 28.oktobra i 4. novembra, a poslednju menstruaciju 23. oktobra. Da li mogu biti sigurna u negativan rezultat? Tegobe u grudima zbog kojih sam radila test su se pojavile 3.novembra.

Ivo Balenović, dr. med.

Možete biti sigurni u rezultat.

Sakiiiii

Hvala Vam na svim dosadasnjim odgovorima

Sakiiiii

Htela sam Vas jos pitati, danas sam dobila menstruaciju, ali je oskudna, ciklus mi je pre uzimanja kontracepcije trajao 31dan i po tome sam je trebala dobiti 23. novembra. S obzirom da sam popila escapelle, da li je ovo prava menstruacija ili samo krvarenje uzrokovano escapelle tabletom?

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je prava menstruacija.

Sakiiiii

Takodje me je zabrinulo sto nemam bolove u dobjem delu stomaka kao inace kad dobijem menstruaciju, nego samo jake bolove u donjem delu ledja. Da li je to prava menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne mogu znati sa 100% sigurnošću, ali najvjerojatnije se radi o pravoj menstruaciji.

Sakiiiii

Postovani, imam jos samo jedno pitanje, imala sam odnos 4.novembra, radila sam test na trudnocu iz krvi i 10og novembra je pokazao <0.100 , danas sam ga ponovo radila pokazao je <0.200. Odnos je bio sa zastitom. Da li bi taj rezultat mogao da znaci trudnocu? Poslednja menstruacija mi je bila 23.oktobra, a sada sam imala krvarenje 16og novembra. Danas mi je 25. dan ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Taj nalaz isključuje trudnoću.