bolni jajnici

Lilika25

Postovani, imam problem.
Imala sam odnos s deckom 2 puta u razmaku od sat vremena prvi put smo koristili kontracepciju od samog početka nakon sto je zavrsilo u kondom i kasnije se obrisao dok smo drugi put koristili kontracepciju ne odma, vec kasnije te smo odnos imali na kraju mojih plodnih dana. Nakon tog me uzasno bole jajnici, s tim da me desni boli vise i jace i to konstantno svaki dan makar su bolovi podnosčjivi. Menstruaciju sam trebala dobiti 24.2. a jos nisam makar imam sve simptome pmsa. Dal postoji mogućnost da sam trudna? Ili imam problem s jajnicima te mi zbog toga kasni menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Bol u jajnicima može biti posljedica upale. Savjetujem da se javite na pregled.

Zabrinuta1997

Poštovani
Zadnju menstruaciju sam dobila 13.1.2021.i trajala je do 17.1. stoga da mi je kasnila 7 dana ali to je bilo povezano s velikom količinom stresa. Po iscjedku bih rekla da mi je zadnji dan menstruacije bio i prvi dan plodnih dana ( budući da se se poremetilo). Već par dana osjećajem žarenje u lijevom jajniku, nije neizdrživo ali je neugodno i brine me. Iscjedak je žućkasto-vodenast, ali u manjim količinama. S čime povezati to "žarenje"? Dosta sam osjetljiva pa mi jedino na pamet pada da sam se prehladila

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je najvjerojatnije posljedica ovulacije. Nema razloga za brigu.