Bris

Mirela2011

Postovani, trudna sam 28+1, imam serklazu stavljenu u 18tt nakon 3 nedelje brisevima je nadjena enterokoka leci se uvek po antibiogramu, drugi put su ponovljeni brisevi opet je bila tu ali pored nje tu je i eserihija, ispila sam terapiju i zavrsila vaginalete i sada cekam da ponovim briseve, da li infekcija moze da se prosiri i da izazove otvaranje za 7 dana koliko trebam cekati da ponovik briseve, u slucaju da su bakterije jos uvek prisutne?
Pozdrav

Mirela2011

Inace da kazem pre serklaze su brisevi bili negativni uvek. Krvna slika je do sad uvek bila manje vise u redu, crp nikad nije presao 2 a leukociti 11...

Mirela2011

I samo jos da kazem da je pre 5 dana cerviks bio zatvoren pri rucnom pregledu i da sav uredno stoji

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste terapiju koja bi trebala djelovati na bakterije. Neće doći do otvaranja dok čekate nalaze. I enterokok i ešerihija su bakterije koje normalno žive na čovjeku. U trudnoći ih je potrebno liječiti zbog mogućih komplikacija.

Mirela2011

Postovani, hvala Vam.puno na odgovoru.
Da li to znaci da ove bakterije ne mogu izazvati komplikacije dokle.god se lece i ako su prisutne i mozda se ne izlece?

Ivo Balenović, dr. med.

Bakterije neće izazvati komplikacije.

Mirela2011

Postovani, na ponovljenim brisevima su ponovo izolovane enterokoka i eserihija, da li se one uopste mogu izleciti i kako to da uopste ne reaguju na antibiotike koje sam pila i na antibiotske vahinalete, sve je po antibiogramu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su uvjetno patogene bakterije, što znači da uglavnom ne izazivaju nikakve komplikacije i nije ih potrebno liječiti. Ipak, u određenim slučajevima liječenje je preporučljivo: prije operativnih zahvata, kod imunokompromitiranih osoba i kod rizičnih trudnoća (što je i Vaš slučaj). Savjetujem da se javite liječniku radi dogovora.