cervicitis

Ivana

Postovana dr. Kupesic,

Prilikom danasnjeg ginekoloskog pregleda usanovljeno je da imam cervicitis. Je li moguce da je to zbog porodzaja prije 4 i po mijeseca i moze li da bude uzrok krvavljena (u tragova) nakon odnosa?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Upala koja Vam se javila može i ne mora biti povezana s porođajem. Naime, ustanovljeno je da je nakon porođaja "otvoren" put različitim infekcijama zbog osobitosti porođajnog kanala. Ipak, u 4.5 mjeseci se očekuje da dolazi do involutivnih promjena ženskih spolnih organa, te je infekcija koju navodite vjerojatna posljedica spolno prenosivog uzročnika. Svakako se morate obratiti ginekologu kako bi prilikom pregleda obratio pozornost na cerviks i učinio potrebne pretrage /Papa nalz i po potrebi mikrobiološku analizu/.