cilest

Sandra

Cijenjena dr. Kupesic,

Zanima me do kad mogu racunati na potpunu kontraceptivnu zastitu ako je ovo posljednje pakiranje Cilesta prije pauze. Naime u srijedu uzimam posljednju tabletu pa me zanima je li to i prvi dan kad je potrebno koristiti prezervative ili sam i onih tjedan dana koliko pauza traje zasticena? Buduci da ne zelim ostati trudna bila bih Vam zahvalna na odgovoru. Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Prestankom uzimanja oralne kontracepcije prestaje i njihova zaštita od neželjene trudnoće, te se preporuča uvođenje dopunskih zaštitnih mjera, npr. kondoma.