Cilest

Mima

Poštovani,
jedno prilično jednostavno pitanje-pijem Cilest, ali kako sam zabunom bacila upute od lijeka, molim pomoć.Prošli mjesec sam popila dozu od 28 tabletica, danas sam dobila menstruaciju-kojeg dana menstruacije moram započeti slijedeći ciklus.
Zahvaljujem unaprijed.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođice Mima,
Terapija se započinje petog dana m. ciklusa. Ukoliko liječnik ordinira oralnu kontracepciju zbog prisustva cista ili u svrhu stimulacije ovulacije katkada se savjetuje započeti terapiju od prvog dana m. krvarenja.