Da li je moguća trudnoća??

miss22

Poštovani
Imala sam spolni odnos s dečkom početkom 10.mj i zadnju menstruaciju sam dobila 29.10. i bila je redovita kao i uvijek. Sada mi kasni i zanima me da li je moguće da sam ostala trudna iako sam imala obilnu menstruaciju? S tim da me već par dana boli dolje u trbuhu. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, to što Vam je zadanja menstruacije bila obilnija ništa ne znači i ne govori nam o tome da li ste sad trudna.
Napravite test na trudnoću.

ella007

Poštovani! Sklona sam gljivičnim infekcijama, pa sam tako od 15. do 21. 11 koristila rojazon vagitorije. To mi je propisala moja ginekologinja, a da me nije niti pogledala. Nakon toga, 22.11, dobila sam mjesečnicu. Zapravo, nisam sigurna je li to bila mjesečnica. Obično mi uvijek traje 6 dana i prilično je obilna, a sada je trajala samo 2 dana i bila je oskudna. Još je koji dan povremeno bio prisutan jako slab smećkasti iscjedak. Ciklus mi je inače redovit, traje 26-29 dana. Imam redovite odnose s dečkom i ne koristimo nikakvu kontracepciju - pazimo na plodne i nepoldne dane. Zanima me postoji li mogućnost da sam trudna? Ili je ovo posljedica uzimanja rojazona? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudna i da to nema veze sa uzimanjem Rojazol vaginaleta.
Naprosto ima mjeseci kad je menstruacija nešto oskudnija i nešto kraće traje. Ne mislim da se trebate brinuti.

tam20

Dobar dan,
Imam 20god zadnju mjesečnicu sam imala 27.09.2010. i od tada je nisam dobila.. Moje mišljenje je da je nisam dobila zbog selidbe u to vrijeme i stresa kojega još uvijek ima,samo me zanima da li je moguće da mi zbog stresa toliko izostaje? Dogodi mi se bar jednom godišnje da mi kasni po 2-3 mjeseca.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana stres, promjena okoline, preseljenje svakako mogu odgoditi menstruaciju.
Da budete sigurni napravite test na trudnoću.

zabrinutapilula_

Poštovani, zanima me u toku spolnog odnosa, korištena je metoda prekinutog snošaja, na penisu se pojavila bijela pjena. Otkud ta bijela pjena? Može li biti od presjemene tečnosti? Ili je slučajno ejakulacija? Unaprijed hvala.

Maja556

Poštovani, posljednju mjesečnicu sam imala 3.11. te su sve prije te bile redovite sa odstupanjima od nekoliko dana. U ovom trenutku me brine što sljedeću mjesečnicu trebam dobiti za dan ili dva, a uopće nemam simptome PMS-a. Uobičajeno bi me prije svake mjesečnice do tjedan dana prije počele boljeti grudi i donji dio trbuha, no trenutno osjećam samo lagane bolove u donjem dijelu trbuha, a čak se i ne osjećam loše. Dečko i ja tijekom odnosa uvijek koristimo zaštitu pa mi nije jasno što znači izostajanje simptoma PMS-a. Inače sam prije tri tjedna bila na operaciji te se još uvijek nisam oporavila. Da li je to mogući razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja koji ej uzrok ne mogu znati. No zašto bih svaki mjesec morali imati simptome pms-a

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta pilula, ne mogu znat. Možda je sluz, ejakulat, sekret iz rodnice i slično.