Daylette

Sakiiiii

Postovani,
2. avgusta sam krenula da pijem daylette, prvog dana ciklusa, nisam imala nekih nezeljenih simptoma, htela sam Vas pitati s obzirom da daylette ima 24 bele tablete i 4 placebo, ja sam pila sve tablete redovno i stigla do trece placebo tablete, kada bi trebalo da ocekujem menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje nastupa tijekom 4 dana uzimanja placebo tableta. Najčešće počne drugi ili treći dan.

Sakiiiii

Hvala Vam, a da li se moze desiti da zbog uzimanja tableta za kontracepciju izostane menstruacija i da li je to ozbiljniji problem? Nadam se da trudnocu mogu iskljuciti jer je koristena dupla zastita i tablete i kondom sve vreme.

Ivo Balenović, dr. med.

Može se dogoditi i da menstruacija izostane. To nije nikakav problem.

Sakiiiii

Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.