Duphaston

Verica123

Poštovani, kakav uticaj ima lijek duphaston na AMH..moja dr mi je dala da pijem 3 mjeseca kao da probudi taj hormon..kakvo je vaše mišljenje..hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Duphaston je sintetski progesteron i on se koristi kako bi potaknuo krvarenje kod anovulatornog ciklusa u kojem izostaje produkcija progesterona. Davanjem Duphastona 'imitiramo' normalan ciklus. Nema utjecaja na AMH.

Koky81

Poštovani,
Da li Duphaston tablete utječu na nalaze FSH, LH, E2, T, SHBG, DHEAS, PRL, TSH, AMK, GUK i inzulin te CB.? Danas mi je 16.dan, a ove pretrage radim 14.04? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ne utječu.