leukociti

sanja

Od početka trudnoće imam povišene leukocite, sada sam u 32 tjednu. Molim Vas da mi odgovorite koje to negativnosti može donijeti za bebeu i normalnu trudnoću. Hvala

Prof.dr. Marina Ivanišević

Draga Sanja, niste napisali koliki su vam leukociti. Normalno su leukociti u trudnoći između 10-15000.

zeko1234

Poštovani,

Danas sam dobila nalaz krvi i urina. Trenutno sam u 24 tjednu trudnoće (28 god). Nalaz je uglavnom uredan, jedino su mi leukociti 10.09 a pise da bi trebali biti između 3.4-9.7 i u urinu (mikroskopski pregled sedimenta -po vidnom polju) leukociti 5-15 a trebalo bi 0-2, sluz - dosta i bakterije- mnogo. Da li je to normalno ili je u pitanju nekakva upala? Da li to ima nekakvog utjecaja na bebu?

Hvala, lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana granica za lezkocite je 12000 i 12% nesegmentiranih leukocita.
Što se tiče urina svakako napravite urinokulturu.

zeko1234

Hvala na odgovoru.

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Mima202

Postovani, leukociti su mi 14.05. 9 mjesec trudnoce. Prije mjesec dana bili su 11.80. Razlog za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do 15 je normala. Svakako napravite crp i DKS, i CB i Urinokulturu da se isključi ev. infekcija

MilaRB

Uvaženi dr, radila sam Citohemijsku analizu urina i piše mi da su pronađeni leukociti 5-6. Da li mi možete objasniti šta to znači i da li je zabrinjavajuće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je minimalno povišen broj leukocita u urinu. Ako nisu prisutne bakterije, nije potrebno liječenje.

MilaRB

Nema bakterija, hvala puno na odgovoru. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.