Duphaston tablete za izazivanje M

lidija.p.

Zadnja M 22.8
Ginekološki pregled 9.10 uzv uredan papa test uzet.
Terapija za izazivanje Menstruacije Duphaston 2x1 kroz 10 dana.
Od 9.10 do 19.10.
Za vrijeme uzimanja tableta sam imala grčeve i bolne grudi kao pred menstruaciju ,međutim danas je 2 dan kako sam popila zadnju tabletu , Menstruacije još nema .
Nemam više ni bolova,niti naznake da ću dobiti.
Znam da ste mi u nedavnom postu napisali da može proći od 7 do 10 dana pa bi onda mogla dobiti.
Pomalo me sada već i strah.Doktorica mi nije rekla na pregledu koliko mi je zadebljanje endometrija,..Šta vi mislite dali ću odreagirati na terapiju?Što ako ne dobijem,smije li se ponoviti terapija?Prije sam pila duphaston ,nakon 8 tablete sam procurila.
Spolni odnos 2.9 zaštićen prezervativom, ejakulacija daleko van mene,na uzv trudnoća se ne vidi (3 i pol tjedna mi je kasnila M kada sam bila na pregledu)
Molim vas odgovor,hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte još koji dan. Trudnoća je pregledom isključena (nakon 3 i pol tjedna kašnjenja menstruacije trudnoća bi se vidjela). Menstruacija će doći. Samo ako ne nastupi niti nakon desetak dana, potrebno je uraditi analizu hormona.

lidija.p.

Hvala vam najljepša doktore na lijepo obrazloženju i odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.