Dvije menstruacije u mjesec dana

Zjaksic

Poštovani, zbog stresa imala sam anomalnu menstruaciju (ako sam dobro napisala naziv). Izostala mi je i ovulacija. Uzrok je veliki stres. Psihijatrica mi je prepisala supridil koji je doveo do laktacije
uzimala sam ga 2-3 tjedna i prestala.Dr mi je prepisao novofem. Po završetku sam dobila menstruaciju. Nakon 12 dana ponovno dobivam menstruaciju (termin se poklapa s ciklusima prije novofema). Jesu li dvije menstruacije u mjesec dana za zabrinuti se. A vodeći računa o svemu gore navedenom.hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, došlo je do hormonske neravnoteže koja je posljedica svega što ste naveli.

Zjaksic

Zaboravila sam napomenuti da imam 45 godina. Hvala

Zjaksic

Hvala Vam na odgovoru. Je li se to rješava samo od sebe ili trebam dodatan pregled i terapije?

Ivo Balenović, dr. med.

Savjetujem da uradite analizu hormona.