E.coli i Candida

Ivana

Najljepši pozdravi,

U 20 tjednu trudnoće sam i izolirana mi je E. coli i Enterococcus (Candida Albic). Pristupačni terapiji za obje su: Ampicin, Gentamicin, Nitrofurantoin i Norfloksacin.
Obzirom na trudnoću koja je terapija uobičajena kod ovakove infekcije i koliko je ona opasna za plod i kasnije dojenje???

Sa štovanjem,

Ivana

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana gospođo Ivana,
Niste napisali da li su navedene bakterije i Candida izolirane iz cervikalnog obriska ili urina. Ako su izolirane iz cervikalnog obriska liječit će te samo Candidu albicans (Canesten vagtbl ili GynoDactarin vagtbl ili dr). Ako su izolirane iz urina tada ponovite urinokulturu, antibiogram i broj klica. Urin dati prema uputama Vašeg liječnika!!!