Ektopija

AjlaCrnka

Eh ovako, uskoro se udajem i odlucila sam da posjetim ginekologa prije nego sto se udam, jednostavno da vidim jel sve uredu i to. Medjutim kod posjete ginekologu, rekao mi je da imam malu ranicu na cervixu koja je crvena , na nalazu je napisao ektopija. Uzeo je papa briseve, koji ce biti gotovi za nekih mjesec dana. Th: macmiror vaginalete 500mg 1x1 , i Lactogyn 1x1.
Sutradan mi je rekao da dodjem na ultrazvuk gdje je utvrdjeno sljedece:
Uterus u AUF , Corpus vel. 53x25x39
Miometrij homogen uz. st.
Endometrij 7mm naglasenog centralnog ehoa
Lijevi ovarij 40x28 sa mnostvo folikula od 6-10 v-12,1ml
Desni ovarij 38x27,5 prednjaceci folikul 19,5 PCO forme
Douglas bez slobodne tekucine

Bila bih vam zahvalna ako bi mi objasniili o cemu se radi, da li je opasno, i kakva je terapija imate li neku preporuku i to
Sto se tice menstruacija uvijek su bile redovne.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte nalaze briseva i provedite terapiju prema nalazu istih.
Što se tiče jajnika i pco izgleda savjetujem za početak uzv pregled sredinom ciklusa da se uvidi ovulirate li.

Lubenicaimango

Molim za pomoc
Bila sam na papa testu i kolposkopiji gde je utvrdjena ektopija i mozaik na 12 h, radila sam cervikalni i vaginalni bris, polne bolesti i sve je cisto. Ektopiju imam svake god na pregledu, imam 28 godina. Dr mi je dao da koristim vaginalete 3 mjeseca na bazi propolisa. Da li ce to da pomogne? I rekao je kako pilule za kontracepciju usporavaju zarastanje.

Ivo Balenović, dr. med.

Ektopij označuje prisustvo cilindričnog epitela na cervikalnoj površini.To se dešava pod utjecajem hormona. Ektopij ("ranica"blunk se nalazi kod oko 70% žena tijekom reprodukcijske dobi. To nije patološki nalaz i nije potrebna terapija. Jedini problem kod ektopija je to što je cilindrični epitel (budući da nije na svom prirodnom mjestu) osjetljiviji i tu najčešće nastavu promjene u smislu CIN-a. Naravno, to ne znači da će one nastati.