EllaOne i Amoksicilin

mala221

Poštovani,
4.9 imali smo odnos gdje je pukao prezervativ. Menstruacija je trajala od 27.8 do 1.9. Ciklus traje od 26 do 28 dana. Sat vremena nakon odnosa popila sam Ella one tabletu. Ali prije toga 5 dana sam pila Amoksicilin za upalu zuba, taj dan sam popila navečer antibiotik i nakon toga ih prestala piti. Možete li mi reći s obzirom da nisam sigurna jesu li nastupili plodni dani sigurna od trudnoće ili imam razlog za zabrinutost? Smanjuje li učinkovitost hitne kontracepcije ovaj antibiotik? Menstruacija bi morala doći za 13 dana, a nikakvo krvarenje od tableta nisam imala do sad.
Hvala
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, amoksicilin ne smanjuje učinak hitne kontracepcije.