Trudnoća-otvaranje

ru93Ladum

Poštovani, nalazim se u 37+4,prvorotkinja. Možete li mi rastumačiti ovaj nalaz: cerviks 2/3 čl,smekšan,za 1pp do gl -3 i održanog donjeg pola vodenjaka.

AnaVera

Poštovani,
danas sam saznala da sam trudna, a zbog sindroma nervoznih creva s vremena na vreme sam (po preporuci lekara) pila probiotik i loperamid. Brine me ta upotreba loperamida, be pijem ga svaki dan vec po potrebi kad su dijareje bas obilne i dosadne. Da li treba da brinem?
Hvala unapred.

Mika22

Poštovani doktore.
Menstruaciju sam dobila 22.08 a 23.08 smo imali odnos i ejakulirao je u mene, 25 mi je prestala menstruacija a 26 mi je još malo izašlo menstruacije. Inače su mi ciklusi redovni i pomjeraju se po 3 dana svaki mjesec kao i očekivano, 27-28 dana. Zanima me kolika je vjeratnoča da zatrudnim, nisam koristila kontracepcije nikada. Hvala vam unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ru93Ladum, to je uredan nalaz za fazu trudnoće. Cerviks je dug 2/3 članka prsta i za prst prohodan do glavice ploda.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana AnaVera, nema razloga za brigu. Loperamid neće naškoditi trudnoći.

Lufa9

Poštovani,
nalazim se u 35+3tj trudnoće, prvorotkinja sam. Možete li mi, molim Vas, rastumačiti zadnji ginekološki nalaz.
- P smekšana, skraćena, CC za prst prohodan do ovoja i gl na ulazu.

amylee

Postovani, trenutno sam 25.tjedan, blizanacka trudnoca. Do sad je sve bilo uredu ali danas mi doktorica kaze da mi je cerviks smeksan, uloziv za vrh prsta..cerviks je prosli pregled bio 35 mm, sad je 25 mm. Od terapije sam dobila Utrogestan i magnezij te mi je preporuceno izbjegavanje fizickih napora. Ima li razloga za brigu?

amylee

Zaboravila sam napisati, cerviks je T oblika

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzimajte propisanu terapiju i sve će biti u redu. Nema razloga za brigu.

Mimi2300

Poštovani
Trudnoća je 35+2,nalaz je sledeći...
Cx 1/3 do 1/2 članka,T oblik,vmu uloživo za vrh jagodice,uterus urednog tonusa...
Dijagnoza mi je mogućnost prijevremenog poroda,i prepisano mirovanje,zanima me da li je ta duzina cervixa toliko rizicna i mora li doci do prijevremenog poroda sa takvim nalazom? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga da ne dogurate do termina. Nalaz nije zabrinjavajući. Do tada izbjegavajte teže tjelesne napore.