Endometrij 17 mm i oskudno krvarenje

Beric

Imam41 god. Uredne ali obilne menstruacije ceo zivot. Zadnja menstracija kasni nedelju dana i onda dolazi nesto oskudno ali traje 12 dana doknisam pocela piti lekove da zaustavim. Danas radjen ultrazvuk i endometrij je 17 mm. Panicim i bojimse. Molimvas za pomoc

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Treba pričekati menstruaciju i ponoviti ultrazvuk. Za očekivati je da će nakon menstruacije endometrij biti tanak. Ponekad kada izostane ovulacija (i menstruacija) dolazi do zadebljanja endometrija. Nastupom menstruacije endometrij se odbacuje u potpunosti i ostane samo tanki bazalni sloj.