Endometrij - priprema za FET

Marica099

Pozdrav,
u postupku sam pripreme za embriotransfer. Pripremam se sa estrofemima (ukupno dnevno 12mg) ali endometrij raste jako sporo - nakon 10 dana iznosio je oko 3,5mm, pa je nakon 6 dana narastao na 5mm. Nisam nikad rađala niti imala kiretaže niti bilo kakve operacije. Posljednji put sam bila u postupku 2020. godine i tada mi se je endometrij zadebljao bez problema sa duplo manje estrofema. Na ultrazvuku je sve u redu osim što su jajnici bez folikuologeneze... U 10.mjesecu 2021. godine menstruacija mi je kasnila oko 15 dana, a u 11. mjesecu je nisam uopće dobila pa mi je ginekolog propisao duphaston za izazivanje menstruacije i na prvi dan sam počela piti adexa pilule. Što bi moglo biti uzrok ovako tankom endometriju i zašto ne reagiram na estrofem (godine 42)Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je na to odgovoriti. Potrebno je uraditi kompletnu hormonsku analizu i prema tom nalazu prilagoditi terapiju.

Marica099

Hvala!

Marica099

Kada da napravim analizu hormona obzirom da sam ovaj mjesec na estrofemu? I koje hormone? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon idućeg 'normalnog' ciklusa: LH, FSH, E2, testosteron, DHEAS, PRL, TSH