Endometrioza

Iva232

Srdačan pozdrav! Imam 30 god, 2 puta mi se pojavila endometrioza na lijevom jajniku veličine 7 cm. Imala sam operaciju, poslije operacije sam na hormonskim tableta Qlaire, pijem ih vec 5 mj (dokt smatra da cu ih morat pit do kraja života, jer ako ih prestanem piti, vjeruje da ce se cista opet vratiti),. Međutim sto je problem, ja od kad sam pocela piti te tablete, ja menstruacije više nemam. Neznam koliko je to normalno, pa bih voljela cuti i vaše misljenje sto se toga tice. Hvala vam u naprijed...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju puno oskudnija i kraće traju nego obično, a ponekad mogu i izostati. No, ukoliko uopće nemate krvarenja, javite se liječniku. Prvo treba isključiti trudnoću.