epiziotomija

NIKA

Draga doktorice,
prije 4 mjeseca sam rodila i napravljena mi je epiziotomija.Rećeno mi je da imam 3 vanjska šava.Ne znam da li je normalno da danas nakon 4 mjeseca tokom spolnog odnosa osijećam bol u predjelu međice.

prof. dr. Josip Djelmiš

Nakon šest tjedana od poroda potreban je ginekološki pregled. Pregledom se može ustanoviti uredan ožiljak epiziotomije, ali i komplikacije cijeljenja. Javite se svom ginekologu koji će ustanoviti zašto su nastale tegobe.