Escapeele

Su

Poštovani, upravo sam napunila 47 godina. Menstruaciju sam imala13.06.2021. 17.06. imala sam odnos uoči kojeg je došlo do pucanja kondoma. Nakon 9 sati popila sam escapelle tabletu. Menstrucaiju sam očekivala 11.07., ali nije došla. Sad je već prošlo 10 dana bez krvarenja. Test na trudniću je negativan. Menstrualni ciklus mi je redovit svakih 26-28 dana. Imala sam sve simptome ( napetost u području jajnika) kao da će mentruacija doći. Što se dogodilo?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenome trudnoću možete isključiti. Moguće da je tableta poremetila ciklus, ali i obzirom na Vašu dob neredoviti ciklusi su nešto uobičajeno.