Femozol

Anja55

Postovanje,
dobila sam od ginekologa da pijem femozol 2x1 5 dana,pročitala sam masu nus pojava koje su užasne i nema im kraja u nabrajanju,kakva su vaša iskustva sa ovim lijekom i nus pojavama?
Baš me strah da ga pijem.A s druge strane jedva cekam da ostanem trudna.
Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne mora biti da će se kod korisnica terapije pojaviti iti jedna od nabrojenih nuspojava. To su samo moguće nuspojave. Lletrozol, koji je inhibitor aromataze se pokazuje odličnim izborom za indukciju ovulacije, pogotovo u žena sa idiopatskom neplodnosti ili PCOS. Letrozol dovodi do veće stope živorođenosti u odnosu na klomifen, bez zasada primijećenih ozbiljnih nuspojava.

Anja55

A koja su to nezeljena dejstva pa i slabija da ste se susreli kod primjene ovoga lijeka?
Razlog zasto me dodatno strah i ako su skroz 2 razlicita lijeka,jako sam lose reagovala na primulut nor,jake vrtoglavice,mucnine,pritisak koji je ok,poceo je da varira dok sam ga pila itd.

Ivo Balenović, dr. med.

Najčešće nuspojave su osjećaj vrućine, umor, znojenje, glavobolja, mučnina. Večina nuspojava je blagog intenziteta.

Anja55

Kolikp dana Vi preporucujete da se pije femozol i u kojoj dnevnoj dozi (kada nastupi ciklus naravno)?

Ivo Balenović, dr. med.

Najčešće se daje od 3. dana ciklusa tijekom 5 do 10 dana. Doza je 2,5 do 5 mg/dan. To odlučuje liječnik prema standardnoj duljini ciklusa, te rezervi jajnika

Anja55

Imam Pco,hormoni su svi u redu,izuzev Insulina koji je nakon 2h - 36.1...
AMH je 66.55 (ref.je 70 zarez nešto)
Prepisan mi je od 3.dana ciklusa 5 dana..
Ali zato što uvijek lošije reagujem na ljekove ne znam dal uzimati ga samo 1 ili 2x dnevno.

Ivo Balenović, dr. med.

Uzimajte ga 2 x dnevno.

Anja55

Samo bih vas jos pitala posto je ciklus izazvan primulot nor tabletama,danas je treci dan ciklusa i pocela sam sa femozolom, da li ima kakvoga uticaja sto mi je ovaj ciklus jako oskudan?
Zahvaljujem na svemu.

Ivo Balenović, dr. med.

To neće imati nikakvog utjecaja.

Anja55

Pijem već 3. dan 2x1 kao što ste mi rekli Vi i moj ginekolog.
Al sad se već osjećam nekako slomljeno,kao da me bole mišići,kosti,ne znam šta,čas mi vruće,čas drhvatica,umorno nekako

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko imate nuspojave koje su vam teške za izdržati, odustanite od terapije.