Fluomizin vaginalete

latica1982

Poštovani,
Na cervikalnom brisu mi je pronađen beta hemolitički streptokok, pošto sam u 16tom tjednu trudnoće dobila sam Amoksicilin i Fluomizin vaginalete.. Ali ja imam veliki problem sa umetanjem Fluomizin vaginalete, uspijem ju staviti samo na početak rodnice i dalje ne mogu, od silnog pokušavanja me sve dolje boli, znači vaginaleta doslovno viri iz rodnice, pokušala sam i da ju nakvasim ali ništa nije bolje.. Pa me zanima da li je problem ako prestanem stavljati te vaginalete, jer stvarno ne mogu? Nažalost trenutno ne mogu dobiti svoga doktora.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako Vam je to toliki problem, nemojte ih stavljati. Možete još pokušati namazati ih lubrikantom.

latica1982

Hvala Vam na odgovoru, pokušala sam da se namažem lubrikantom, al ni to nije pomoglo, probat ću još staviti baš tabletu u lubrikant. Zanima me još da li se mogu ozlijediti "nasilnim" umetanjem vaginalete tj. da li mogu naškoditi djetetu?
Još jednom puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Djetetu ne možete naškoditi, ali nemojte na silu jer bi mogli sebe ozlijediti