Polygynax vaginalete

Annnna

Postovani,

Dijagnoza glasi: ascus, upala rodnice
Prepisane su mi vaginalete polygnax 1x1 6 dana iza menstruacije i ponoviti nakon 4 mjeseca
Posto sam dobila samo jednu kutiju od 6 vaginaleta, i ginekologica mi je rekla da se javim tek za 6 mjeseci na pregled,
Zanima me dali recept znaci da moram uzeti samo jednu vaginaletu sada pa jednu za 4 mjeseca, ili normalno imati terapiju 6 dana pa za 4 mjeseca traziti novi recept od ginekologice? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte jednu kutiju sada kroz 6 večeri. Papa test ponovite za 4mjeseca.

sandra01

Poštovani,ZM je bila 22.2.2015.po završetku menstruacije počela sam koristi 6 dnevnu terapiju s vaginaletama Polygynax,nikakve nisam imala nuspojava.Poslije završetka s terapijom sam imala spolni odnos i poslije toga sam počela krvariti,znaći kao dam sam dobila menstruaciju.Dali ima kakve veza s korištenjem tih vaginaleta.Hvala za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nešto od ta dva krvarenja nije bilo menstrualno. Savjetujem pregled i UZV.

sandra01

Nisam napisala da sam na pregledu i UZV bila prije 4 tj.(sve je ok) jedino sada čekam PAPA test,krvarenje je trajalo jedan dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovo drugo nije bila menstruacija. Ne brkajte pojmove.

Sekica07

Postovanje, prosli petak sam bila na ginekoloskom pregledu, dr.je rekao da imam blagu upalu, te malu ranicu na ulazu u maternicu, te mi propisao Panklav, antibiotik, svakih 12 sati jednu, te za iscjedak vaginolete Polygynax, te Mystatin mast, nalaz PAPA testa, ce biti gotov ovaj petak, kada mi je i kontrola. Nemam nikakve tegobe, osim sto sam imala blagi bol u donjem dijelu stomaka prije pregleda. Zanima me da li mogu imati odnose iako koristim terapiju? Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nemate nikakvih smetnji, možete imati odnose.

Suzana1707

Poštovani.
Dobila sam poziv od ginekologa da papa test nije uredan i da pokazuje jaku upalu i gljivice . Dobila sam lijek polygynax 12 kapsula i rečeno mi je da koristim tokom dva mjeseca te onda u 7 mjesecu ponovo papa test uraditi . U ljekarnik je pušteno dvije kutije znači 24 tablete mene sada zanima vaše mišljenje kakva je to upala ako moram dva mjeseca koristit ove tablete do sada nikada nisam imala ovakav problema. Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako papa test ne pokazuje atipiju stanica (ASCUS, CIN) nalaz se smatra urednim. Jaka upala (vjerojatno reaktivne promjene kao posljedica upale), je reakcija stanica na mikroorganizme (bakterije i gljivice) koje normalno žive u rodnici. Kada se poremeti mikrovaginalna flora (pad imuniteta) mikroorganizmi se razmnože u većem broju i izazovu upalu. Važno je da ste HPV negativni jer su promjene u smislu CIN-a povezane s HPV virusom. Dobili ste odgovarajuću terapiju koja će izliječiti upalu i pomoći uspostavi normalne vaginalne mikroflore.

ZabrinutaIvana

Pozdrav,
Dobila sam poziv od ginekologa da mi je papa test uredan, ali da bris pokazuje mjestovitu floru(bakterije i gljivice). Dobila sam terapiju Polygynax vaginalete 12komada i da za mjesec dana dođem na pregled. Pijem kontracepcijske pilule yaz tek 1.mjesec zanima me utjecu li te vaginalete na kontracepcijskim ucinak nakon terapije(procitala sam da te vaginalete imaju i 2 antibiotika u sastavu, a na pilulama piše da antibiotici smanjuju djelovanje)?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Polygynax neće utjecati na učinkovitost kontraceptiva.