Ginekoloski pregled

anaqwert

Poštovani,
Zanima me bih li trebala otkazati ginekološki pregled ako cu imati menstruaciju u to vrijeme. Naime, narucila sam se prije 2 mjeseca, ali mi je u međuvremenu prošla menstruacija došla prerano pa ce i ova sad ranije od planiranog. Trebala bih obaviti pregled i papa test(pretpostavljam da to nece biti moguće) i porazgovarati s ginekologom o kontracepciji jer bih htjela početi koristiti kontracepcijske pilule.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ginekološki pregled nikada se ne obavlja u vrijeme menstruacije.