Histopatoloski nalaz CIN III

Maki27

Postovanje,
Prije par mjeseci ustanovljena mi je ranica na grlicu (ectopio pvu), nakon toga sam uradila 2 papa testa i oba su bila uredu, 2. grupa. Na preporuku doktora zakazala sam se za LOOP elsciziju jer je ranica bila velika. Loop sam radila prije 8 dana i sada mi je stigao nalaz sa patohistologije gdje su rekli da je nadjen CIN III, jako malo, u milimetrima, i na par isjecaka, npr. na 50 uzoraka na 3 nadjeno ako sam dobro razumjela.
To me malo zabrinulo, planirala sam trudnocu nakon opravka od ove intervencije. Imam 27 godina i nisam radjala.
Doktor je rekao da nema potrebe za brigom, da je uklanjanjem ranice i to uklonio, da smijem planirati trudnocu uz redovne kontrole i papa test. I sumnja na hpv ali da to tek za nekih 9 mjeseci uradim.
Sada me zanima Vase misljenje, da li bih trebala jos neke pretrage uraditi, jer kao sto rekoh papa test mi nista nije pokazao ranije. Da li je pametno na osnovu ovoga da planiram trudnocu?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno planirajte trudnoću. CIN III je u potpunosti uklonjen. Potrebne su samo redovite kontrole.

Maki27

Zahvaljujem Vam na odgovoru i izdvojenom vremenu. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.