HITNO!!!!!!!!!!!

**********

Možete li mi reći na kojim adresama u Zagrebu se nalaze klinike za pobačaj?
Da li djevojka koja nije punoljetna može pobaciti bez pristanka njezinih roditelja? ili može doći na pobačaj sa nekom drugom punoljetnom osobom (strina,prijateljica...)?Ili treba nužno doći s roditeljem???
Koliko treba platiti pobačaj?
Na koje sve načine žena može pobaciti? i koliko dugo treba ostati u bolnici ako sve u redu prođe?

Hvala !!!!!!!!!!!!!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovani,
Pobačaj se može učiniti na ginekološkim klinikama Merkur, Sveti Duh, Sestre milosrdnice, a o cijeni se morate informirati u samim klinikama (pretpostavljam da je cijena približno 1000 kn). U slučaju da se radi o punoljetnoj osobi nije potreban pristanak roditelja. Pobačaj se radi vakuum aspiracijom i kiretažom, a na kućnu skrb pacijetnica se upućuje istog dana (pobačaj se najčešće učini ujutro, a pacijentica odlazi kući tijekom istog poslijepodneva).