Hitno-sta je polip

Biljana

Vec 9 godina nemamo dece. U septembru smo radili inseminaciju koja je uspela ali se nije odrzala. 15.11. sam imala normalnu menstruaciju, koja je prestala 21.11. da bi se 31.11. pojavile na vesu tamne mrlje. Bila sam kod profesora, gde je ustanovljeno da imam polip na predelu Fund. i ist. delu. Desni folikul 14x11 nepravilnog oblika, a levi folikul 33x20 policisticne gradje. Molim Vas odgovorite mi da li je to uzrok predhodnom dogadjaju i malo bolje mi objasnite sta je polip i kako se leci, jer za sada mi moj profesor nije nista rekao.
UNAPRED HVALA
Biljana

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Biljana,
polipi sluznice maternice su benigne promjene, koje se mogu odstraniti histeroskopski ili kiretažom.