Hocu bebu!

Tamy

Poštovani!
Lijep pozdrav i veliko hvala za ove stranice!
Imam 26 god. Prije 2 god imala sam prvi sp.odnos i sadašnji suprug mi je prvi i jedini partner.Te godine je Papa-test bio u redu. Prošle godine u 6.mj. radila sam Papa-test čije sam rezultate dobila tek u 10.mj.U međuvremenu sam imala trudnoču.Papa-test je pokazao da sam pozitivna na klamidiju. Tu sam trudnocu nazalost izgubila u 12.mj. 2000-te.Suprug i ja smo trošili Sumamed, a kasnijim mikrobiološkim pretragama utvrđeno je da nisam pozitivna na klamidiju , ali postoji Ureoplasma Micoplasma oko 10000( isprika ako nije ispravno napisano).Zatim smo suprug i ja trošili Hiramicin, a ja i Geonistin. Kakva je mogucnost da još imam te bakterije , kako se liječiti, kako se manifestira?
Željela bih trudnoću što prije!
Hvala
Tamy

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo,
Ureaplasma je također pritajena infekcija sa sličnim smetnjama koja može izazvati i klamidija. Svakako poptrebno ju je liječiti u oba partnera i iskorijentiti prije trudnoće. Zapaženo je da se često javlja udruženo s ostalim uzročnicima (tzv. polimikrobijska infekcija), a smetnje su osjećaj nelagode i/ili pritajene bolnosti u donjem dijelu trbuha, umjereno jaki scjedak, a neke pacijentice javljaju i pojačani nagon na mokrenje zbog usporedne infekcije urinarnog sustava.