Hpv-lijecenje!!!!!

Tihomir

Zanima me da li ima lijeka tom virusu,gdje,kako...????Imam 23g i konzultirao sam se sa lijcnikom i on kaze da tome nema lijeka,i da sam osuden na kondom!!!Jel ima spasa za mene????????

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovani,
Na žalost dosadašnja klinička praksa nije pronašla adekvatnu terapiju za liječenje HPV-a. U tijeku su kliničke studije u SADu koje analiziraju primjenu vakcine i pokazale su bolju djelotvornost nego do sada primjenjivanje terapije (npr Interferon koji je postizao zadovoljavajuće rezultate u samo 20 do 30% aficiranih pacijenata, što ne opravdava visoku cijenu koštanja). Shodno ovim saznanjima mogu samo preporučiti primjenu barijerne zaštite (prezervativ), te liječenje bakterijskih infekcija koje veoma često prate upalu uvjetovanu HPV-om. Savjetovala bih da se zbog svojeg problema redovito kontrolirate kod urologa.