Implantacijsko ili ne

Ninica5517

Poštovani,

Imam redovne cikluse 26-28 dana, zadnja M je bila 28.03,trajala je 5 dana kao i obično i obimom kao i inače, nezaštićene odnose smo imali posljednji put 09-og, u vrijeme plodnih dana. Od jučer imam smeđi iscjedak koji nikada prije nisam imala prije M i dns se pojavilo nešto malo krvi, ali vrlo malo, na papiru u tragovima. Vadila sam betu koja je negativna, ali ne osjećam nikakvu bol kao inače kad imam dobiti. Zanima me sto moze biti razlog da mi M kasni, ukoliko navedeno nije bila implantacija, obzirom da su mi hormoni uredni i nemam dr problema, takoder moze li se vidjeti beta tako rano. Postoji li mogucnost trudnoce ili se mogu opustiti?
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, do implantacije dolazi otprilike10-ak dana nakon oplodnje, no uvijek ima izuzetaka. Savjetujem da ponovite nalaz beta hcg-a ako ne nastupi prava menstruacija.

Ninica5517

Poštovani,

Zahvaljujem na odgovoru.
M jos uvijek nije nastupila, sad nemam ni smeđe ni nikakve tragove. Kada bi bilo najbolje ponoviti betu? U ponedjeljak ili

Ivo Balenović, dr. med.

Možete u ponedjeljak ponoviti nalaz.

Mary2580

Doktore, molim Vas da pomognete. Nezasticene spolne odnose sam imala tijekom plodnih dana i ovulacije vise puta dnevno ali nikako nije doslo do ejakulacije ni unutar vagine ni vani, zatim sam zadnja tri dana isto imala spolne odnose al to su neplodni dani i nije bilo ejakulacije unutar vagine, zanima me da li postoji mogucnost trudnoce, mjesecnicu trebam dobiti za 2 dana medjutim od sinoc se pojavio crvenkast do rozi iscjedak koji primjetim kada odem u wc na toalet papiru, imam bolne grudi vec 5 dana kao i inace kad trebam dobiti mengu, molim vas da mi odgovorite da li je moguce da sam trudna jer sam citala da moze doci to implementacijskog krvarenja na pocetku trudnoce i da li je uopce moguca trudnoca ako sam imala sex u plodnim danima vise puta ali nije bilo ejakulacije unutar rodnice a ni vani?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez ejakulacije ne može doći do trudnoće, no ne može se znati nije li došlo do prijevremenog i nevoljnog izlaska dijela ejakulata tijekom odnosa. Pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ne dođe na vrijeme napravite test.

Mary2580

Doktore danas sam dobila menstruaciju istog inteziteta kao inace da li se moze iskljuciti implantacijsko krvarenje i trudnoca i da li je potrebno raditi test? I jos me zanima da li moze da dodje do prijevremenog i nevoljnog ejakuliranja a da decko to ne primjeti i ne osjeti?

Zagorka912

Poštovani, imam 26 godina, i menstruacija ninje redovita (26-28dana), posljednja menstruacija je nastupila 2.4. Ja i partner smo imali spolne odnose i u vrijeme plodnih dana. Naimensvakih par dana minje na papiru bila roza krv, 26.4, 27.4 smeđi iscjedak na ulosku, malo, par kapljica. Menstruacija mintreba stici 1.5 naime, 28.4 imam na ulosku malo krvi, te na papiru. Jeli moguća trudnoca tj implantacijsko krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mary, trudnoću možete isključiti. Ponekad može 'pobjeći' nešto ejakulata prije prave ejakulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Zagorka, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Mari07

Poštovani,
posljednju menstruaciju sam imala 04.01. Potom spolni odnos bez zastite (posto već 2 god. pokušavamo dobiti bebu) 16.01. Ovulacija mi je trebala biti oko 22.01. A ja od tog 22.01 pocinjem imati neke čudne simptome kao sto je umor, lagana vrtoglavica, mučnina bez nagona za povraćanjem. 30.01 mi se pojavio tamno smeđi oskudan iscjedak i traje još 31.01. Da bi u to vrijeme dobila jaku bol u leđima (znala se pojavljivati i ranije) i bol u trbuhu, kao i napuhnuti trbuh pogotovo kad se blizi večer. Ja sam 23.01 bila kod ginekologa i ultrazvuk i papa test je bio u redu.

Sada me zanima da li to sve upućuje na trudnoću ili možda može biti i endometrioza. Posto mi je prijateljica imala tu dijagnozu i nisu joj mogli otkriti putem ultrazvuka pa se ja sad plasim toga.

Sljedećih 3 tjedna nisam u mogućnosti otici na pregled pa me zanima ako je slučajno endometrioza da li se može nešto pogorsati u ta tri tjedna.

Da li imam razlog za zabrinutost posto je trudnoća svakako dobro došla ali me strah da nije endometrioza.

Hvala na razumijevanju
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je na pregledu 23.1. bilo sve u redu, sigurno se ne radi o endometriozi. Ne zna otkud Vam ta ideja? Endometriotske ciste bi se ultrazvučno vidjele.

Zaba23234

Postovani, zadnja menstruacija je bila 16.1 i trajala je 5 dana, ciklusi su mi vecinom 28 dan. Imam nezasticene odnose,, pa ako se desi desi. 2 dana poslije mokrenja bilo mi je na papiru svjetlo crveno,i danas treci dan i nema nista, radila sam test i negativan, da li je uopce moguce da je implatacijsko ili ce nastupiti menstruacija uskoro?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je test negativan, onda najvjerojatnije nije u pitanju implantacijsko krvarenje.