iritacija?

majamaja9

Postovani vrlo cesto nakon brisanje sa toalet papira desava mi se iritacija na jedno isto mesto izmedju anusa i vagina.obicno lici kao vrlo mala ogrebotina od nokat ili zilet i prodje to kad namazem sa kantarion ili pavloviceva krema.sada opet osecam isto samo sto sad se pojavilo malo nateknute koze mnogo malo,na to mesto ima za nijansu svetlija boja od okolne koze,znaci negde na spoljasne strane velike stidne usne najdole prema anusu.recite mi dali je neka iritacija ili nesto ozbilnije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iritacija ili gljivična upala vanjskog spolovila.
Mažite Canestenom izvana.

edina2

Postovani, naon tusiranja mi se pojavilo crvenilo i svrab izmedju vagine i anusa i taj deo mi kad pogledam malo prokrvari kao da sam se posekla. Svrbi me jako. Takodje imam bijeli sekret koji nema bas neki neprijatan miris, taj sekret sam imala i pre ali nikad nisam imala svrab. Sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mažite canestenom vanjske promjene nekoliko puta na dan.

Nikolina1111

Postovani,
na redovnom ginekoloskom pregledu utvrdjena je jaka upala i dobila sam terapiju hemomicin tbl.3 dana,polyginax vag 14 dana,albothyl 7 dana,kantarion mesec dana.Kod trece kutije kantariona javlja se iritacija vulve,terapija kanesten krem 3 noci.Malo je bilo bolje,ali se javilo ponovo.Odradjeni svi brisevi,kontrolni pregled i papa test.Sve je u redu,brisevi dobri,bris vulve takodje negativan na gljivice i bakterije,osjecaj zarenja spolja i dalje tu i malo crvenilo.Dr kaze sve je u redu,za iritaciju preporuci 7 dana Triderm.Cetvrtog dana mazanja dobijem,ali nastavim da mazem.Bilo jr bolje,ali nije skroz prestalo.2 dana od zavrsetka mazanja i po prestanku menstruacije dr kaze da nastavim da mazem jos 7 dana triderm.Sta Vi mislite?Da napomenem da ne koristim nikakve intimne kupke niti bilo sta,samo voda i prilikom kupanja deciji sapun.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite kako Vam je liječnik rekao. Triderm sadrži kortikosteroide i otklanja simptome upale.

Nikolina1111

Postovani,hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Nikolina1111

Postovani,ponovo se javljam i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.U prethodnom postu sam Vam objasnila problem.Naime,Triderm nije pomogao,malo jeste bolje,ali iritacija je i dalje tu.Preporuka dr je Gynofilus vaginalete 2 kom.Sta Vi mislite?Da li moze da bude ta iritacija simptom narusene vaginalne flore?

Ivo Balenović, dr. med.

Terapija je odgovarajuća, a većina je posljedica narušene vaginalne flore.

Nikolina1111

Postovani,hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.