iscjedak

marec

Postovanje.
Imam jedan problem.U ponedjeljak,08.01. primjetila sam smedji iscjedak popracen sukrvicom.malo sam napuhana,imam lagane bolove u donjem dijelu tijela i ledja. Menstruaciju sam imala od 28.12. do 03.01. i opet trebam dobiti 26.01. Inace 3 puta tjedno idem na treninge slicnima kao u teretani,vjezbe ali bez sprava,i u ponedjeljak iza treninga mi se to pojavilo i trajalo do cetvrtka,11.01. tj. do jucer. Onda nije bilo nista i veceras sam opet imala trening i opet se pojavilo. Zaboravila sam napomenuti da i za vrijeme treninga osjecam lagane bolove u donjem dijelu trbuha. O cemu se zapravo radi i trebam li se javiti doktoru.
Hvala

sanidica

Postovani,
Pojavilo mi se pecenje za vreme odnosa i kada se odnos zavrsio primetila sam veliku kolicinu bijelog sirastog iscetka po meni i partneru. Posto sam trenutno van zemlje i nisam u mogucnosti da odem lijecniku sta mi preporucujete da koristim ? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana marec, prema navedenom vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju i bolovima. To je uobičajena, fiziološka pojava. Ukoliko bolovi i krvarenje ne bi prestali nakon dva do tri dana javite se liječniku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, prema opisanom vjerojatno se radi o gljivičnoj infekciji. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika za Vas i antimikotičnu kremu (za partnera). Možete ih nabaviti u ljekarni i bez recepta (Canesten, Plymicol, Rojazol, Vagisan Myco kombi)

marec

Postovani,
hvala na brzom odgovoru. Iscjetka ima jos ali ne u vecim kolicinama i na prekide,dakle ne konstantno,vec samo pri brisanju. Je li moguce da se onda radi o kakvoj upali?

marec

I osjecam bolove,ne jake,vec pulsirajuce,na strani gdje je lijevi jajnik.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema fazi ciklusa i simptomima koje ste naveli (bolovi na jednoj strani i iscjedak praćen sukrvicom) najvjerojatnije se radi o ovulaciji. Uz upalu idu popratni simptomi kao što su svrbež i peckanje, gusti iscjedak neugodna mirisa, bolovi u donjem abdomenu, crvenilo spolovila, itd... Jedini način da se ustanovi radi li se o upali je da se javite liječniku radi pregleda.

sanidica

Postovani, sinoc sam imala odnos sa suprugom i ejakulirao je u mene, od jutros mi curi providno beli iscedak stavila sam dnevni ulozak. Da li je to normalno ? Do sada smo se cuvali pa  ne znam kako to ide

Ivo Balenović, dr. med.

To je normalno.