Ivf Trafer - Trudnoća

Yuka83

Poštovani,

supruga i ja smo krenuli u potupak 25.3. Bila je na terapiji Bemfola 225 i etrotide + Decortin tablete. 05.04 je rađena aspiracija i izvađeno je 6 jajnih stanica. Dvije oplođene 7-stanične vraćene 3 dan i od aspiracije uzima 3x2 utrogestan vaginalno. 8 dan od tranfera i 9 test pozitivan. Međutim od 9 dpt joj se pojavljuje smeđi iscjedak i kao lagana sukrvica i to svaki put nakon utrogestana vaginalno. 7 dpt žiganje u abdomenu i roza krv u tragovima na papiru i na ulošku, a zna se desiti da ima i žilice na ulošku.

U utorak 23.04 je beta i već smo zabrinuti, a simptomi su kao da treba dobit svaki čas. Dali da odemo na hitnu?
Sretan Uskrs vama i vašoj obitelji

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, krvarenje u ranoj trudnoći je česta pojava i najčešće nije povezano sa spontanim pobačajem. Supruga je dobila odgovarajuću terapiju, kakva se daje i u slučaju prijetećeg pobačaja. Ukoliko bi se krvarenje pojačavalo javite se na hitnu službu. Sretan Uskrs i Vama.

Yuka83

Poštovani doktore,

evo samo da vam javim. Danas smo vadili krv (14 dpt) i beta je pokazala 449 sad idemo na sljedeću u četvrtak. Dali je to ok beta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, treba ponoviti betu i ukoliko vrijednost nakon dva dana bude udvostrućena, znači da se radi o urednoj trudnoći. Na temelju jednog nalaza ne mogu se donositi zaključci.

Yuka83

Bok Doktore,

supruga je vadila krv jutros. Stigli su nalazi i vrijednost bete je porasla na 1007. Znači ovo je uredan nalaz i trudnoća?

Prvi pregled je zakazan za 06.05

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o urednom porastu vrijednosti beta hcg-a. Na zakazanom pregledu trudnoća bi se trebala potvrditi i ultrazvukom.

hanandi

Poštovani doktore,
Nakon 5 godina pokušavanja uradili smo IVF. Vraćene su 2 blastociste stare 5 dana, i u 6 tt potvrđena je blizanačka trudnoca, bez srcane akcije jer je bilo rano. Danas sam isla na kontrolu 7+6tt gdje je dr. rekao da su plodovi stali sa razvojem, uradili smo ponovo BHCG gdje je isto potvrđeno. Ukinuta mi je terapija i sada čekam ciklus kako bi se to očistilo.
Obzirom da do sada svim analizama ni suprug ni ja nismo naisli ni na kakav problem izuzev toga da ja imam blagu inzulinsku rezistenciju i PCOS, interesuje me šta biste mi Vi preporučili da radim dalje? Da li bih se trebala dodatno testirati, koliko čekati na sljedeći postupak ili pokušati prirodno?
Od analiza su radjeni nalazi hormona uključujući i AMH koji je više nego odličan po riječima dr., RTG HSG, histeroskopski pregled unutrasnjosti maternice, brisevi, analize na HIV, Hepatitis, Klamidiju, Gonoreju i Rubeolu, spermiogram, status vitamina i minerala.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svim nalazima ne vidim razlog zbog kojeg ne dolazi do trudnoće. Nakon IVF postupka došlo je do retiniranog spontanog pobačaja, tj. prestanka rasta i razvoja ploda. Najčešći uzrok takvih ranih spontanih pobačaja u prvom trimestru (gotovo 70%) su slučajne genetske pogreške koje nastaju u vrlo brzoj staničnoj diobi. Prema nalazima smatram da možete ostvariti trudnoću prirodnim putem, no budući na vrijeme u kojem to pokušavata bez uspjeha, potpomognuta oplodnja je opravdana. Obzirom na blagu inzulinsku rezistenciju i PCOS preporučam zdravu prehranu, regulaciju tjelesne težine i tjelovježbu. To su stvari kojima se organizam dovodi u ravnotežu i povoljno djeluje na hormonski status.

Yuka83

Poštovani Doktore,

Sinoć je supruga imala bol u abdomenu i krvarenje. Išli smo na hitnu. Napravili su ultrazvuk i našli su pulsirajuću gest. Vrećicu 1.1 cm. Napravili su betu beta je bila 5309. Još uvjek neznamo zašto krv

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani krvarenje u ranoj trudnoći se javlja u oko 40% trudnica i ono ne mora (i uglavnom nije) biti povezano s spontanim pobačajem. Ono nastaje zbog rastezanja mišića maternice i pucanja sitnih kapilara a može biti i zbog relativnog manjka progesterona - hormona koji se luči u trudnoći. Preporučena terapija su gestageni (Duphaston, Utrogestan) i mirovanje.

Yuka83

Poštovani Doktore,

Jutros je supruga bila na ultrazvuk pregledu 6+5tj. Doktor je rekao da nije baš idealno, ali smatra da je prerano. Gestacijsku vidi sa sjenom unutra.

Po vama jeli ovo pre rano?!? Transfer je bio 08.04 2x 7-stanična zametka 3dne.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema datumu transfera plod bi se već trebao ultrazvučno vidjeti, no ponekad do implantacije dolazi kasnije pa je trudnoća manja od očekivanog. Treba ponoviti ultrazvuk za nekoliko dana.

Yuka83

Poštovani,

Samo da javim. Supruga je bila na pregledu prošli petak 8+6. Doktor je ostao oznenađen i kaže citiram... oho... a šta je ovo. Dvije žumanćane u jednoj gestacijskoj sa naznakom ploda. I kaže da mu je sad jasno zašto se još nije vidio otkucaj. Naručeni smo 01.06.

Po vama smatrate li da bi se trebali vidjeti otkucaji. Simptomi svaki dan ave jaći i jaći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, treba pričekati uzv nalaz. U medicini se nikada ništa ne može sa sigurnošću tvrditi, ali prema navedenom na pregledu 1.6. bi se trebali vidjeti otkucaji.

Yuka83

Poštovani doktore,

Bila je supruga na pregledu. I dalje ne vidi plid, ali u gestacijskoj se vidi zumancana vrecica i do nje amnionska vrecica. Kaze doktor da se uredno razvija sve iako nena ploda i da mu je to cudno. Drugi vise nevidi.

Neznam vise sta tocno napravit. U ponedjeljak idemo na drugo misljenje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, treba uraditi kontrolni ultrazvuk i odrediti vrijednosti beta hcg-a u razmaku od dva dana. Kod uredne trudnoće vrijednost bete udvostručuje se otprilike svaka dva dana.