Jesu li u pitanju policistični jajnici?

Alisa161

Poštovani doktore,

Ciklus mi je neredovit, to jest zadnju mjesečnicu sam dobila nakon što je kasnila 25 dana i to nije prvi put da se događa.
Menstrualna krv je jako svijetle boje, bar naspram onima kakve sam dosad imala... Zanima me postoji li mogućnost policističnih jajnika i savjetujete li da se obratim svom ginekologu? Javljam se prvo Vama jer trenutno sam u drugom gradu i nisam u mogućnosti doći do/dobiti svog doktora!
Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neredovite mjesečnice spadaju u kliničku sliku policističnih jajnika, no da bi se postavila dijagnoza policističnih jajnika potrebno je uraditi ultrazvučni pregled i analizu hormona. Kod sindroma PCOS, jajnici su karakterističnog uzv izgleda, a hormonska ravnoteža je narušena (povišeni su androgeni hormoni)