Jetreni enzimi u trudnoći

Tratinčica3

Poštovani,
Trudna sam 34tt...jučer sam imala čudan svrbež ruku(podlaktica) te sam na svoju ruku u privatnom laboratoriju izvadila bilirubin,AST,ALT zbog straha od kolestaze,moja doktorica je trenutno na godišnjem.
Bilirubin je u granicama ,
AST 36H interval 8-30,
ALT 50H interval 10-36,

Molim Vas mišljenje dali ove vrijednosti ukazuju na moguću kolestazu te koji bi sljedeći korak bilo dobro napraviti..
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uza dijagnozu kolestaze treba odrediti razinu žučnih kiselina u serumu (više od10 µM/L). Aminotransferaze mogu biti povišene do 10 puta, ali mogu ostati i unutar granica normale.