Kašnjenje menstruacije

zoki91

Poštovani, imam 26 godina i u novembru sam prebolovala korona virus sa veoma blagim simptomima. Posle toga menstruaciju sam dobila 14.decembra. Nezaštićen odnos sam imala 24. i 27. decembra 2020. godine i posle toga još uvijek nisam dobila menstruaciju. Uradila sam 2 testa na trudnoću (prvi Babyrapid 3.februara a drugi Clearblue digitalni test 23.februara) i oba su bila negativna. Ciklusi mi variraju na oko 35 dana s tim što se i ranije dešavalo da mi mensteuacija kasni. Zanima me da li je virus mogao da utiče na lažno negativan rezultat testa ili na izostanak menstruacije (iako sam dobila jednu menstruaciju nakon oporavka)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, virus ne utječe na menstruacijski ciklus, niti rezultat testa. Testovi su (obzirom na vrijeme kad su rađeni) vrlo pouzdani. Vjerojatno je došlo do hormonske neravnoteže. Savjetujem analizu hormona.

zoki91

Poštovani,
Nadovezujem se na prethodno pitanje. U srijedu dok sam bila u wc na papiru sam primjetila malo krvi, u četvrtak isto tako. Bilo je sasvim malo, jedva primjetno bez ikakvih bolova. Očekivala sam da će uslijediti menstruacija ali još uvijek nije. Ima li potrebe za još jednim testom na trudnoću? Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Testovi su pouzdani, ali ako se želite još jednom uvjeriti možete uraditi test. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i eventualne terapije.

zoki91

Poštovani, danas sam bila na pregledu kod ginekologa.
Situacija je sljedeća:
Vulva b.o. u vagini staklasta sekrecija, PVU konična, tačkasto zatvorena, oko VU šire polje E.
Uterusu AVF, normalno velik, čvrst, gibljiv, neosjetljiv adnexa palo b.o
TVs/ uterus uredne građe i veličine, endometrij sekretorni 1.29cm, ona jajnika uredna, desno folikul 19mm, U c Douglasi nešto slobodne tečnosti
DG/ Disfunctio ovarialis Ery PVU
Uzet PAPA bris.
U narednih 10 dana treba da pijem Duphaston 10mg 2x1.

Zanima me Vaše mišljenje. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niste naveli koliko imate godina i kada Vam je bila zadnja menstruacija, što je dosta bitno. Pretpostavljam da ste dobili Duphaston zbog izostanka menstruacije - što je uobičajena i odgovarajuća terapija. UZV i ginekološki nalazi su uredni, potrebno je pričekati još rezultat papa testa.

zoki91

Poštovani, u pitanjima iznad sam Vam objasnila svoju situaciju pa sam se ovaj pu samo nadovezala na tu temu.

Ivo Balenović, dr. med.

Kod Vas je došlo do hormonske neravnoteže i posljedične anovulacije. Dobili ste uobičajenu terapiju koja 'imitira' normalan menstruacijski ciklus i nakon koje će nastupiti menstruacija. UZV i genitalni nalaz uredni, treba pričekati još rezultat papa testa.

zoki91

Poštovani, Nadovezujem se na prethodna pitanja. U petak sam prestala sa terapijom Duphaston ali još uvijek nisam dobila menstruaciju. Koliko dana najduze može proći od poslednje tablete do početka menstruacije? Hvala.

Tastatura

Poštovani doktore,

Moja devojka je dobila danas mentruaciju. Poslednju mentruaciju je imala 05.03.2021. Dobila je danas, 5 dana ranije nego je trebalo da dobije. Uvek je imala redovne mentruacije, ciklus joj traje 30 dana.

Da li mi možete reći šta to može biti u pitanju i da li je u pitanju veliki problem ili ne?

Hvala unapred,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zoki, do 7 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Tastatura, to nije nikakav problem. Menstruacija ne mora doći točno 'u dan'.