Kasnjenje menstruacije

Sakiiiii

Postovani, menstruacija mi kasni 3 dana, imala sam odnos u plodnim danima sa zastitom i ejakulacija je bila van, takodje sam jedan dan posle ovulacije pocela osecati blagu bol u donjem stomaku i ucestalo mokrenje. Imam gust beo sekret koji mi traje od dana ovulacije (otprilike) . Sta bi mogao biti uzrok kasnjenja menstruacije i navedenih simptoma? Mogu li iskljuciti trudnocu?

Sakiiiii

Zaboravila sam reci da vec 3 dana imam grceve u donjim ledjima i donjem stomaku ali mesecnica nikako da dodje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće. Simptomi koje navodite upućuju na upalu mokraćnih puteva. Savjetujem pregled

Mirela2011

Poštovani, kasni mi 2 dana, jutros sam uradila beta hcg i vrijednost je 19.9 što je po meni jako malo za dva dana kašnjenja, da li da ponavljam nalaz za 48h ili je u pitanju biokemijska trudnoća?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite nalaz za dva dana.

Euphorbia

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 6.2.-10.2. Ciklusi mi traju 28-29 dana. Nikad se nije dogodilo da mi menstruacija kasni više od dan, dva. Međutim, trebala sam dobiti menstruaciju 6.3., no ona još uvijek nije stigla, nemam nikakvih simptoma PMS-a, zadnji odnos sam imala prije prošle menstruacije (prije 6.2.), za svaki slučaj sam napravila 32.dan ciklusa test koji je bio negativan (prvi jutarnji urin i valjda bi pokazao točno obzirom na zadnji odnos) obzirom da sam čitala po forumima da žena može lagano krvariti ako je trudna u vrijeme očekivane menstruacije, te sam bila na pregledu prije očekivane menstruacije 22.2. te je sve bilo u redu. Moje pitanje je, pošto mi nikad ovako ne kasni, a nemam ni simptome PMS-a koliko dana je normalno da menstruacija kasni prije nego se javim ginekologu jer sumnjam da ću je ikako dobiti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte još otprilike tjedan dana, pa ako menstruacija ne nastupi javite se liječniku radi terapije. U pitanju je blaži hormonski disbalans.

Sakiiiii

Postovani, hvala Vam, da li da ocekujem da menstruacija nece doci dok ne resim problem? Da li je i sekret mozda povezan sa infekcijom mokracnih puteva?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće, savjetujem pregled i analizu mokraće.

Mirela2011

Poštovani, ponovila sam nalaz bete i danas iznosi 72, prije dva dana je bila 19.9, ima li šanse da sve bude u redu obzirom da sam danas već 4+3?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Bit će to u redu. Savjetujem da za nekoliko dana još jednom ponovite betu. Kod vrijednosti iznad 1500 ij trudnoća se može vidjeti ultrazvukom.

Martalu123

Poštovani
Imam redovite cikluse koji traju 31 dan +,-2 dana.
Nedavno sam bila bolesna i imala terapiju od 10-tak tableta dnevno.Kad sam dobila mengu ona mi je trajala 3 dana ali nije bila obilna kao inace i dobila sam ju onda kad sam trebala po kalendaru.Sad me zanima jel to znaci da se nesta poremetilo zbog tableta i bolesti i hoce li ovaj mjesec menga kasnit.Hvala i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije ne moraju uvijek biti iste obilnosti i duljine trajanja. Kada će doći iduća ne može se znati.

Orleans765

Poštovani
Kasni mi menstruacija 7 dana. Nezasticeni spolni odnos je bio 2 dana nakon ovulacije (po izračunu aplikacije) ali nije bilo ejakulacije u rodnicu. Test na trudnoću je napravljen prije dva dana i negativan je. Imam sve simptome kao i inače kad trebam dobiti. Još da napomenem da mi ciklusi nisu redoviti, varira između 22 i 30 dana. Imala sam i jako stresnu situaciju nedavno zbog koje nisam ni spavala. Da li je moguće da je zbog toga došlo do nekakvog hormonalnog disbalansa i koliko je normalno da menstruacija kasni, i da li mogu sa sigurnošću isključiti trudnoću posto je test negativan? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom kada je rađen, test je vrlo pouzdan. Vjerojatno je stres poremetio hormonsku ravnotežu, a time i menstruaciju.

Nikica6789

Poštovani,
Zadnju menstruaciju imala sam 24.3. koja je trajala do 29.3., ciklus mi je 32 dana. Nezaštićen spolni odnos imala sam 16.4. gdje je partner ejakulirao u mene. Nakon 2 dana popila sam tabletu Ellaone. Sada mi kasni po aplikaciji 5 dana, test na trudnoću urađen je drugi dan nakon očekivane menstruacije i negativan je. Trebam li ponoviti test? Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete ponoviti test. Vjerojatno je tableta poremetila ciklus.

marijana543221

Pozdrav,

zadnju menstruaciju sam imala 4.-8.8. te je iduća trebala nastupiti 30.8. no nije. U periodu prije i nakon menstruacije sam imala zaštićene spolne odnose. Menstruacija mi s današnjim danom (6.9.) kasni 7 dana, ne osjećam se kao da ću je dobiti kao i obično kada treba doći. Peti dan kašnjenja (4.9.) sam jutarnjim urinom napravila dva testa te su oba bila negativna. No brine me, da su testovi možda lažni. Prilikom spolnih odnosa uvijek koristim zaštitu, no ipak me brine što ako je prezervativ bio probušen a nismo uočili ili je sperma na neki drugi način ušla u rodnicu. Je li moguće da su oba testa bila lažna ili je jednostavno došlo do preskakanja menstruacije? Nikada prije nisam imala isti slučaj jer imam veoma redovne menstruacije s eventualnim odstupanjem od 1-2 dana. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su dva testa isključila trudnoću, onda se ne radi o trudnoći. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans.