Kašnjenje menstruacije

angel bez krila

Zaboravila napomenuti da imam i bijei iscjedak i znam osjetiti bolove u trbuhu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Sara17L

Dobro večer mislim da sam trudna imam simptome pms-a ali bojim se jer su oni jako slični simptomima trudnoće imala sam spolni odnos zadnji put prije 2 tjedna ali svi pa kao i taj su bili s kondomom postoji li mogućnost da sam trudna menstruacija mi kasni 2 dana za sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u adekvatnu zaštitu tijekom odnosa onda se ne radi o trudnoći.

poštovani,
naime imala sam menstruaciju od 6.1. do 10.1., a od 2.1. pa do 10.1. sam imala spolne odnose ...u pitanju je bio prekinuti snošaj ali smo više puta u roku od par sati imali spolni odnos....također pijem kontacepcijske tablete triquilar (ali tada bi je bila pauza od 7 dana), menstruacije su mi inače redovite i traju po 4-5 dana i srednjeg su intenziteta...sad sam dobila menstruaciju 4.2. i trajala je svega 3 dana i sada četvrti dan smeđi iscjedak...menstruacije su bile slabog intenziteta, dali se trebam brinuti za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Ne radi se o trudnoći.Umanjen intenzitet menstruacija rezultat je uzimanja pilula.

Hvala Vam na brzom odgovoru. Čudno mi je bilo to što je menstruacija prvi put bila tako kratka i slaba jer vec nekoliko godina pijem pilule. Još jedanput zahvaljujem na pomoći

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti.

xxxNinaxxx

Postovani, molila bih vas da me savjetujete kako rijesiti problem. Situacija je slijedeca: 35 god, godinu dana imam vodenu cistu na jajniku i na zadnjem uzv prije 3 tj receno mi je i da imam mali miom na maternici. K nakon menstruacije. No ista kasni vec 4 dana iako sam zadnjih 10 mj pila Qlairu. Vise je ne pijem, na preporuku dr. Dakle, trudna nisam. Zanima me smijem li koristiti Provera ili Primolut nor (prepisane meni prosle godine) kako bih je izazvala te ukoliko smijem, na koji nacin da doziram iste?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzimati 2x1 /10 dana odnosno do pojave menstruacije.

bellaa444

poštovani,

zadnja menstruacija mi je bila 27.10.2022. ciklusi su mi redoviti, otprilike svakih 27 do 30 dana. imala sam zasticene odnose samo 5., 12. i 13.11.2022. mjesečnica mi jos uvijek nije dosla, dosta sam zabrinuta. Vec 3 dana imam blage grceve u trbuhu i blago osjetljive grudi, i to je to.
moram napomenuti kako sam izmedju 5. i 13.11. krenula sa tjelovježbom kod kuće. Trenutno imam 50 kg, u zadnjih mjesec i pol-dva sam izgubila 5 kg. Prosli tjedan mi je bio vrlo stresan zbog ispita.

Da li da pricekam jos par dana da mjesecnica dodje ili da radim test?

Hvala vam unaprijed!

JelenaM12

Poštovani, imam jedno pitanje.
Naime, moji ciklusi inače nisu redovni, dobijem nekad na 23 dana nekad na 35,36 ali danas je tačno 40ti dan kako nisam dobila. Poslednju menstruaciju sam imala 30.11. a zaštićene odnose oko sredine novembra. Sad su bili praznici pa nisam ništa radila povodom ovoga, ali želela sam da vas pitam da li postoji mogućnost da sam u drugom stanju? Što se tiče simptoma imam sve simptome pms kao i svaki mesec, bubuljice, bol grudi i svaki dan imam osećaj kao da ću da dobijem,imam bolove u jajnicima i jako sam naduta. Zanima me vaše mišljenje, hvala unapred.