kašnjenje menstruacije

mp_1

Poštovani,
U 7 mjesecu 2016.g. imala sam prometnu nesreću,dok sam bila u bolnici išla sam na ultrazvuk i sve je bilo uredu.
Prva menstruacija nakon prometne nesreće je bila na vrijeme dok ostale kasne po 3 do 6 dana.
Ovaj mjesec sam trebala menstruaciju dobit 8.1. no kasni već 4 dana. Tokom tih dana cijelo vrijeme curi iscjedak no menstruaciji ni traga..Te cijelo vrijeme imam osjećaj kao da nešto želi izać ali jednostavno nemože.
Neznam trebam otići na ginekološki pregled zbog kašnjenja.. (prije prometne nesreće menstruacija mi je bila redovita)
Znam da se vjerovatno brinem zbog razloga, ali vas molim za Vaše mišljenje.
Hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još nekoliko dana da nastupi menstruacija prije nego što otiđete na pregled i UZV.

Mm1211

Poštovani, imala sam spolni odnos 24.,25.26.27.2 te 2.3, tjedan dana nakon plodnih dana, pri čemu je zaručnik ejakulirao u mene. 3.3 sam dobila menstruaciju koja je trajala kraće nego inače, ali istog inteziteta prva 2 dana, što nije uobičajeno (inače mi je jakog inteziteta 3-4 dana). Osjećala sam jaki umor (prespavala bih čitav dan i umor ne prestaje). Menstruaciju sam trebala dobiti 2.4,prije toga sam osjećala bolne grudi no to je prestalo, nemam posebnih želja za hranu osim što sam razdražljiva, te me jako bole leđa i noge, a ponekad mi tokom dana dođe i mučnina. Dali je moguće da je prošla menstruacija zapravo bilo implantacijsko krvarenje iako je podsjećalo na menstruaciju, te dali je moguće da jesam trudna. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. To je jedini način da se ustanovi radi li se o trudnoći. Moguće je da je krvarenje bilo implantacijsko.