kasnjenje menstruacije

ivana1325

Postovani zadnja menstruacija mi je bila 11.03 i trajala je do 16.03 stim da je samo tri dana bilo obilnije a ostala tri samo smedji iscjedak. Poslje toga sam imala nekoliko odnosa bez zastite stim da nije doslo do ejakulacije u rodnicu vec izvan svaki put. Sad mi menstruacija kasni 4 dana. Dali je moguce da je doslo do trudnoce iako je ejakulacija bila izvan rodnice? Ili sta bi mogao biti razlog kasnjenja? Hvala vam unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite test na trudnoću. Ponekad dio ejakulata izađe i prije samog orgazma.

ivana1325

Postovani uradila sam danas u popodnevnim satima gravignost test na trudnocu i ispao je negativan

Ivo Balenović, dr. med.

Onda se radi o blagoj hormonskoj neravnoteži koja može biti uzrokovana stresom. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije koja će potaknuti menstruaciju.

ivana1325

Uredu puno vam hvala na savjetu

anna89

Postovani,

Imam cikluse od 30-35 dana,nekoliko puta godisnje cak I duze. Prethodno sam imala uzv vidljive ciste,ne pcos,hormoni su bili u redu. Medutim na pregledu nisam bila neko vrijeme zbog preseljenja u novi grad. Takoder prethodno sam pila duphastone zbog izostanka krvaeerenja I neuredbih ciklusa. Vec neko vrijeme ciklusi su bili kao sto sam navela.Zadnju menstruaciju imala sam 1.3 standardnih 6 dana. Krajem mjeseca jajnik me bolio na dodir,zatim sam 1.4 dobila smedi iscjedak koji je bio prisutan prilikom mokrenja poput mjesecnuce samo smede, trajao je 3 dana. Onda sam 6.4 dobila takve bolove u predjelu jajnika,zbog kojih sam se jedva kretala nekih par sati,takoder od bolova je bilo otezano mokrenje. Otisla sam na hitnu gdje mi je raden uzv, ginekolog je rekao da se sve cini u redu,da na jajnicima nikakve ciste ne vidi I sl,a sumnjala sam da one izazivaju probleme opet. Seksualno sam aktivna,prakticiram metodu prekinutog snosaja ili kondom,kako kad. Bolovi zbog kojih sam isla,na hitnu nisu se ponovno javljali,tu vecer I to je to. Medutim konstantno imam tupe bolove u predjelu desnog jajnika,grudi me konstantno bole od navedenog vremena. Znala sam imati mucnine,nista strasno al opet neugodno. Narucena sam ginekologu 4.5. Pitam se dal moje stanje iziskuje raniji odlazak ili da pricekam. Dal bi mogla biti rjec o nekoj upali? Molim Vas savjet?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da učinite test na trudnoću i urinokulturu.