Kašnjenje menstruacije ili trudnoća?

bubamara_5

Poštovani doktore,

zadnja menstruacija bila je 7.8. Na ginekološkom pregledu 28. 8. nakon što sam primjetila smeđi i tamno smeđi iscjedak, utvrđeno mi je kako se upravo odvija ovulacija (sa kašnjenjem), radi čega smo suprug i ja imali nezaštićen odnos i taj i idući dan jer želimo bebu. Inače su mi ciklusi neredovitiji, znaju trajati i do 35 dana. Menstruaciju još uvijek nemam, kao ni ikakve simptome. Jedino što primjećujem je pojava akni na bradi i čeljusti (kao i svaki mjesec). Naivno sam radila test prije 4 dana i bio je negativan.
Imam propisanu terapiju Utrogestan od 16.-26. dana ciklusa, međutim ne znam kad da ga počnem piti obzirom da menstruacije nema...
Što savjetujete i kakvo je Vaše mišljenje? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pričekajte da prođe desetak dana od odnosa, pa ukoliko menstruacija ne nastupi ponovite test.