Kiretaža

Veronika7

6.5.sam bila na kiretaži, rečeno je da je sve uredu, puštena kući na mirovanje i dobila antibiotike. U nedjelju završila na hitnoj zbog jakih bolova, malo povišene temperature, antibiotike nisam počela piti. Dobila sam dijagnozu: uterus u AVF 8,7x5,9cm,u kavumu slika miješanih odjeka, bez detektiranih protoka, izgleda ugruška i sukrvice,2cm. Cerviks uskog kavuma, preklopljen. Ostala preko noći u bolnici dobila tablete, ujutro vadila krvi i išla na ultrazvuk rečeno da je nalaz bolji nego sinoć, dobila
antibiotik u venu puštena kući na mirovanje uz zaključak :da je došlo da pojačanja vaginalnog krvarenja nakon terapije, da je kavum uterusa širok 13mm,bez fokalnih odjeka za reziduu,nastaviti antimikrobnu terapiju i mirovati,prepisan cefuroksim 2x500mg/7 dana. Trenutno odmaram prvi dana nakon izlaska sam imala povišenu temparaturu koju sam spustila do večeri, trenutno više nema temparature samo ponekad bolovi u trbuhu slični menstrualnim, krvarenje je uredu nekad malo jače nekad slabo, pa me zanima na temelju svega hoće li biti na kraju sve uredu kad popijem antibiotik do kraja ili postoji mogućnost komunikacije. ( dok sam bila u bolnici dobila sam mizoprostol 400mcg,doksiliciklin 2x1,brufen 600mg.,ketocef 1,5 g i.v.)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, biti će sve u redu. UZV nalaz je uredan.

dolores1102

Poštovani doktore,
Imala sam pobačaj na 6+4, rađena kako piše VA+KK , vakum aspiracija s kontrolom kirete, ck diletiran do h8. Tako piše. Krvarila sam samo taj dan jako malo i danas nakon 5 dana opet malo uz grčeve.
Molila bih Vas sto znaci to s kontrolom kirete? Jako se bojim ožiljaka nakon kiretaze (imala sam dvije kiretaže prije prvog poroda koji je bio carski rez), molim vas jel ovaj postupak bio siguran u tom pogledu?
Jesam li jako diletirana, hoće li mi to utjecati na buduću trudnoću?
Kada mozemo probati s novom trudnoćom?
Hvala puno!

dolores1102

Molila bih Vas također, sto znaci u nalazu uterus ispružen? Inače mi je uvijek bilo u Avf .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nakon kiretaže nastupe normalne menstruacije, tada možemo smatrati da je zahvat protekao uredno i da nisu nastali nikakvi 'ožiljci'. Uterus je fleksibilan i može mijenjati svoju poziciju i položaj.