klamidija

dinky

Moja kolegica ima na nalazu papa testa Klamidiju i Trihomonas pa nas
zanima koliko dugo se moraju piti antibiotic?

Pila je i sumamed, a sad pije hiramicin i terapija traje već 4 mjeseca.

Hvala !

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovani Dinky,
Citološki nalaz (Papa test) je siguran u nalazu Trichomonasa vag., ali nije siguran za nalaz Chlamydiae trach. Za sigurnu dijagnozu infekcije Chlamydiom trach. potrebno je učiniti dodatne pretrage, n.pr. cervikalni obrisak i sl. Ukoliko se sa sigurnošću dokaže infekcija Chlamydiom potrebno je liječiti oba partnera.