Klamidija i antibiotici

Sandra

Poštovana,

zanima me jedna informacija vezana uz klamidiju. Bris na klamidiju bio mi je pozitivan, uzimala sam Sumamed 3 tablete po 500 mg, zatim Heramicin 20 dana i sada trebam napraviti bris da vidim jesam li se izliječila ili ne. Ako test ponovo bude pozitivan, koliko vremena treba proći od uzimanja zadnje tablete da bi ponovo mogla uzimati antibiotike (Eritromicine).

S poštovanjem,

Sandra

Doc. dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Sandra,
Test na klamidiju savjetuje se učiniti dva tjedna po prekidu terapije antibioticima. S obzirom da se na rezultat testa najčešće čeka između 7 i 14 dana, između dvije antibiotske terapije proći će otprilike mjesec dana (to se smatra optimalnim). Ipak, željela bih napomenuti da je vrlo važno da i Vaš partner istovremeno uzima istovjetnu terapiju kako ne bi došlo do reinfekcije.