klamidija i trudnoća

Vesna

Poštovani,

u 9. sam tjednu trudnoće, a prije trunoće sam imala pozitivan nalaz klamidije koji je neto prije bio negativan. Nakon nedoumice ipak sam napravila nove briseve, no zvala me je doktorica da mi bris mora ponoviti jer da ima premalo sluzi i da će ovaj put morati uzeti sluz dosta agresivno i da bi nakon togamogla početi krvariti. Zanima me da li je to opasno za plod i od kada se ljekovi za klamidiju i koji mogu piti (u trudnoći).

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

prof. dr. Josip Djelmiš

Uzimanje cervikalnog brisa nije opasno za trudnoću. Klamidija trahomatis je čest uzročnik spontanih pobačaja, pa se zbog toga liječi i u trudnoći. Antibiotici koji se daju kod infekcije Klamidijom nisu štetni za plod.