Kolposkopski nalaz

volim pjesmu

Poštovani, molim Vas da mi protumacite nalaz kolposkopije: Kolposkopska promjena je solitarna i nalazi se između 9h i 4h., unutar 2 kvadrata. High grade kolposkopija: netransparentni/grubi ABE, oštra granica lezije. Nespecifičan nalaz: jod-negativni epitel.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Grubo rečeno imate dvije pojedinačne lezije na vratu maternice. Nalaz može ukazivati na hpv infekciju.
Nažalost niste naveli razloge kolposkopije, nalaze briseva,nalaze PAPA testa pa ne mogu ništa više komentirati.

volim pjesmu

Ispričavam se što nisam navela rezultat papa testa, naime on je pokazao:abnormalne stanice, mikroorganizmi:miješana flora; reaktivne promjene na stanicama udružene s upalom i parakeratoza te atipične skvamozne stanice neodređenog znacenja ASC-US. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite cervikalne briseve i bris na hpv. Papa test ponovite za 4mjeseca.

volim pjesmu

Ako mi je uradjena biopsija, dali su potrebni brisevi? Oprostite zbog puno pitanja, ali zabrinuta sam. A ginekolozi su tako škrti na riječima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako. To je trebalo napraviti i prije biopsije. Važna je činjenica da li imate HPV ili ne.

volim pjesmu

Možete li mi odgovoriti, po dosadasnjim nalazima koje sam Vam opisala, dali se radi o ozbiljnijim promjenama na vratu maternice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O manjim kolposkopskim promjenama se radi.