Kratka menstruacija

Lejlap0766

Dobar dan postovani,
Dobila sam menstruaciju prije par dana i trajala je 2 dana sa prekidima, obilna je kao inace ali je kratko trajala, dosla je na vrijeme
Sta moze biti uzrok skracene menstruacije
Inace mi krvarenje traje vecinom 3 dana, nekada 4
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija ovisi o djelovanju hormona na sluznicu maternice.

sb34

Poštovani,
Inače imam cikluse 26-29 dana, a menstruacije traju 3-4 dana maksimalno. Zadnju sam dobila 6 dana ranije, bila je malo obilnija nego inače, posebice prilikom obavljanja nužde, no sve je završilo u samo 2 dana. 3. dan nije bilo uopće krvi i već smo imali odnos. 4. dan sam vidjela samo svjetlo smeđi trag.
Može li razlog kratke menstruacije biti i to što je ciklus bio 23 dana pa ni endometrij nije mogao biti debeo kao inače? Ili to što se brže oljuštio? I općenito, mene zanjma Vaše mišljenje, da li je to prema opisanom u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenja nisu uvijek istog intenziteta i duljine trajanja. Sve ovisi o debljini endometrija, a debljina endometrija ovisi o duljini djelovanja hormona. Nema razloga za brigu.