kronična infekcija HITNO

DADA

Nakon godinu dana neuspješnog lječenja vaginalne infekcije različitim vaginaletama, vaginalnim kremama i doksaciklinima napravljen je bris. Nalaz pokazuje prisutnost Enterobius spp., i Enterokoka koji je pronađen i u urinu. Enterokok je u urinu tretiran klavocinima a za vaginalnu infekciju popila sam kutiju nolicina 400mg. Ponovni nalaz urino kulture trenutno čekam ali mi se ponovno javio bijeli vaginalni iscjedak te svrbež i peckanje. Ne znam ta da više radim a izgleda ni moj ginekolog. Strah me da će ta dugotrajna infekcija utjecat na mogućnost da zatrudnim. Kod dečka je sve u redu (urin, ejakulat sterilno). Molim savjet!

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Dada,
nakon antibiotske terapije često nastaje upala rodnice uzrokovana gljivicama (Candida alb), a simptomi koje Vi opisujete ukazuju na to.