Krv za vrijeme odnosa

Enicy_Ak

Poštovani,prilikom partnerovog ulaska u vaginu primjetili smo krv na kondomu,zatim smo odmah stali. Naime,zadnju menstruaciju sam dobila 27.1 koja je trajala do 31.1,odnos s partnerom sam imala 2.2 gdje sam osim krvi na kondomu tokom dana primjetila smeđkasti blago krvavo sluzni iscjedak. Postoji li mogućnost da je to zaostala krv od menstruacije ili je nešto dugo? Imam li razloga za brigu? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ili se radi o zaostaloj krvi od menstruacije ili je došlo do kontaktnog krvarenja prilikom odnosa. Nema razloga za brigu, ali da bi se sa sigurnošću moglo reći o čemu se radi potreban je pregled.